TEATR „MASKA”

Już po raz kolejny Teatr Profilaktyczny „Maska” z  Krakowa  gościł w naszej szkole. Uczniom młodszym przedstawił spektakl o przyjaźni i tolerancji  pt. „ Na końcu świata … przygoda Misia i Kacpra Pirata”. Uczniowie starsi zaś oglądali przedstawienie pt. „Nick –Victoria” ukazujące skutki uzależnień od nośników informacji w internecie.

Na początku wystąpiła dziewczyna, której nikt nie lubił. Gdy wracała do domu, brała komputer do swojego pokoju, wchodziła na czat i zawierała znajomości z zupełnie obcymi ludźmi. Nie chciała ujawniać swojej osobowości, dlatego kreowała się na zupełnie inną osobę, niż była rzeczywistości. Łatwo przychodziły jej liczne kłamstwa, dzięki którym mogła stać się rozrywkową, lubianą dziewczyną. Pewnego razu postanowiła skończyć z oszukiwaniem rozmówców. Niestety, na czacie trafiła na Aktora. Mężczyźnie bardzo łatwo udało się wyciągnąć z Wiktorii wszystkie informacje na jej temat. Podczas nieobecności dziewczyny i jej rodziców w domu, z ich mieszkania zniknęły drogocenne rzeczy.  Na koniec artyści zaprosili uczniów do wspólnej dyskusji. Uczeń klasy piątej reprezentował na forum całą szkołę udzielając odpowiedzi na zadawane pytania. Rozmowa dotyczyła plusów i minusów korzystania z Internetu.

Przedstawienie miało charakter dydaktyczny i ukazało niebezpieczeństwa związane z Internetem.

aparat