Ślubowanie klas pierwszych 2017

Jedną z piękniejszych uroczystości odbywających się corocznie w szkole jest przyjęcie najmłodszych w poczet uczniów szkoły.
Uroczystość ślubowania i pasowania pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej im. gen. Józefa Wybickiego w Grabowie Kościerskim miała miejsce 25 października 2017 roku w zabytkowych murach Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie. Zebrani z tej okazji rodzice mieli możliwość zobaczyć część artystyczną w wykonaniu swoich dzieci. Uczniowie znakomicie znający słowa czterozwrotkowego hymnu odśpiewali go w całości i recytowali wiersze patriotyczne.
Na zakończenie uczniowie zostali obdarowani pamiątkowymi medalionami, dyplomami i rożkami ze słodyczami, które dla swoich dzieci przygotowali rodzice.
Pierwszoklasiści wraz z wychowawczyniami panią Grażyną Freda i Gabrielą Powarzyńską mieli też okazję zwiedzić muzeum – miejsce urodzenia patrona swojej szkoły.

aparat