Narodowe Święto Niepodległości 2017

11 listopada 1918r. to jedna z najważniejszych dat w historii Polski. Corocznie czcimy to święto uroczystym apelem i odpowiednio poważną atmosferą. Rozumiemy poświęcenie walczących  „o wolność naszą i waszą”. W tym roku uczniowie klasy III G wraz z p. Danutą Bełwon-Trzcińską i p. Ziemowitem Piotrzkowskim przygotowali apel z okazji 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Nie skończyło się tylko na poezji, pieśniach patriotycznych i wzniosłych słowach. Uczniowie przygotowali prezentację multimedialną na temat rozbiorów Polski oraz nagrali wypowiedzi o tym, czym dziś jest dla nas wolność, co znaczy Ojczyzna i jak rozumiemy patriotyzm. Powagi całej uroczystości dodawał wystrój sali – Grób Nieznanego Żołnierza, białe, drewniane krzyże, znicze – zapalone w hołdzie poległym za Ojczyznę. Całość zakończyła się cudownym wykonaniem piosenki „Sen o Wiktorii”, którą zaśpiewała Julia Formella.

Pani Dyrektor, Barbara Guse, podziękowała uczniom i opiekunom za przygotowanie apelu, który przypomniał zebranym fragment historii naszego kraju i jednocześnie pozwolił na chwilę refleksji o wolności, którą dziś możemy się cieszyć.

aparat