Wycieczka do Gdyni w ramach lekcji języka kaszubskiego

Gdynia 16.09.2017

W dniu 16 września 2017 roku uczniowie klas: 1 a, b, 2 oraz 4 a i b wzięli udział w wycieczce do Gdyni. W wyjeździe uczestniczyli wszyscy uczniowie, którzy uczęszczają na lekcje języka kaszubskiego. Wyjazd rozpoczął się wizytą w Akwarium Gdyńskim gdzie uczniowie wzięli udział w warsztatach pn.: „Kaszëbë na walë”, prowadzonych w języku kaszubskim o tematyce morskiej. Klasy młodsze 1 i 2 poznawały florę i faunę Morza Bałtyckiego i oglądały film w języku kaszubskim o gatunkach ryb żyjących w Morzu Bałtyckim Natomiast uczniowie klas 4 dodatkowo pracowali przy mikroskopach. W ramach zajęć wszyscy zwiedzali Akwarium Gdyńskie. Podczas wycieczki uczniowie odwiedzili również Centrum Nauki Eksperyment.

Link do zdjęć