Święto Konstytucji 3 Maja – Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej

Dnia 8 maja 2018 roku odbył się w naszej szkole Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej. Uczestniczyli w nim uczniowie klas IV-VII szkoły podstawowej oraz klas II i III gimnazjum. Społeczność szkolna z wielkim zaangażowaniem przygotowała się do tej uroczystości. Zaprezentowała po jednym utworze poetyckim i jednej pieśni patriotycznej. Zgromadzeni na sali uczniowie i nauczyciele przypomnieli sobie piękne pieśni, z którymi na ustach do boju szli żołnierze oraz wzruszające słowa, którymi poeci złożyli im hołd. Repertuar utworów był różnorodny, lecz niewyczerpany i mamy nadzieję, że takie wydarzenie powtórzymy za rok.

Tegoroczni zwycięzcy to:

I miejsce klasa III gimnazjum

II miejsce klasa VII a

III miejsce klasa VI

W ten dzień uczczono również Święto Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji wspólnie odśpiewano hymn państwowy, a także przedstawiono prezentację „ Niegdyś potężna i niezwyciężona…” na temat polskiej drogi do wolności oraz reform Konstytucji 3 Maja.

Podczas uroczystości nagrodzono także najlepszych uczniów w konkursie  „Plakat na                 100-lecie niepodległości”.

I miejsce  zajęła Aleksandra Woźniak z klasa III gimnazjum

II miejsce Michalina Kuchlin z klasy VIIb

III miejsce Kinga Bida z klasy VIIb

Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody książkowe oraz słodkie upominki.

Konkursy przygotowały pani Lidia Troka i pani Sylwia Lipińska.