Majówka z Józefem Wybickim

Dnia 19 maja 2018 roku już po raz trzynasty odbył się Rajd i Konkurs  ,, Majówka z Józefem Wybickim”. Celem konkursu było kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich, poznanie życia i działalności Józefa Wybickiego, utrwalenie w świadomości społecznej ważnych rocznic związanych z Józefem Wybickim np. 100-lecie odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Rajd odbywał się na trasie Sikorzyno-Będomin. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VII b : Patrycja Bida, Michalina Kuchlin i Jakub Walkusz. Uczestnicy wybrali trasę pieszą, która liczyła 14,5 kilometra. Zaczynała się w Sikorzynie w Dworze Rodziny Wybickich testem wiedzy o życiu i działalności autora Mazurka. Podczas rajdu w punktach kontrolnych uczniowie odpowiadali na pytania i zdobywali punkty. Trasa kończyła się w Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie. Tam nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród. Uczestników zaproszono też na wspólny poczęstunek.

Nasza piesza grupa pod opieką Sylwii Lipińskiej i Magdaleny Rozgońskiej dotarła jako pierwsza na metę, jednak nie udało się zdobyć miejsca na podium. Trzeba jednak wspomnieć, że nasi uczniowie z wielkim zaangażowaniem przystąpili do rywalizacji. Mimo że nie zdobyliśmy nagrody, zadeklarowali się, że na pewno wezmą udział za rok w tej patriotycznej majówce.