Warsztaty regionalne w ramach lekcji języka kaszubskiego

We wrześniu, październiku i grudniu odbyły się warsztaty regionalne dla uczniów uczęszczających na język kaszubski. Pierwsze zajęcia we wrześniu odbyły się dla klasy 5 a i b. Uczniowie własnoręcznie wykonywali anioły z gliny. Kolejne warsztaty zorganizowane zostały w październiku dla wszystkich klas tzn: 2 a i b, 3 a oraz 5 a i b. Uczniowie uszyli na nich przepiękne maskotki. Z kolei ostatnie warsztaty zorganizowane w tym półroczu odbyły się na początku grudnia dla klas 2 a i b oraz 3 a, a na nich uczniowie wykonali przepiękne anioły z gliny.

W dniach 16-17 listopada 2018 r. uczniowie klasy 5 a i 5 b w ramach lekcji języka kaszubskiego wyjechali na warsztaty regionalne z noclegiem do Garczyna. W piątek po zajęciach lekcyjnych autokar przewiózł uczniów do ośrodka, a po zakwaterowaniu w hotelu odbyły się warsztaty malarstwa na szkle, na których uczniowie uczyli się używać starej kaszubskiej techniki. Po kolacji dokończyli obrazki a późnym wieczorem odbyło się ognisko. W sobotę po śniadaniu przyjechała do nich Pani Wioleta, która nauczyła uczniów szycia bytów Mikołaja. Wyszły wspaniale i nawet dość duże, aby zmieściło się w nich sporo słodyczy. Wyjazd spodobał się wszystkim i z niecierpliwością czekają na kolejny.