DZIEŃ PAPIESKI

Z okazji 40. Rocznicy wyboru Karola Wojtyły – Świętego Jana Pawła II na Stolicę Piotrową, także w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia dla upamiętnienia i oddania czci największemu z Polaków.

Apel Papieski przygotowała katechetka – Maria Adamczyk wraz z uczniami z klasy VIII a. Przedstawienie zostało ubogacone prezentacją multimedialną, którą przygotowała uczennica Patrycja Piesik, a całość nagrania zrealizował Krystian Lubecki. Dzięki temu nagraniu apel był nie tylko bardziej uroczysty i interesujący, ale dostarczył wszystkim – szczególnie nauczycielom pamiętającym  osobę Jana Pawła II wiele autentycznych wzruszeń.

Po przedstawieniu odbył się mini quiz wiedzy o życiu i działalności Kochanego Rodaka, a nagrodą, były różańce (ulubiona modlitwa Św.  Jana Pawła II), ufundowane przez katechetkę.