Konkurs recytatorski

Dnia 04.03.2019 roku w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Polskiej. Uczniowie z klas IV-VI oraz VII-VIII oraz gimnazjum zaprezentowali swoje umiejętności. Pani Danuta Bełwon -Trzcińska oraz pani Monika Schmidt zasiadły w komisji i miały ogromny problem wybrać najlepszych recytatorów. Po burzliwych naradach zostały przyznane następujące miejsca:

W kategorii IV-VI

I miejsce Róża Gleinert

II miejsce Szymon Buszman

III miejsce Klaudia Bida

Zaś w kategorii VII-VIII oraz III gimnazjum

I miejsce Michalina Kuchlin

II miejsce Roksana Krapkowska

III miejsce Dominika Guse oraz Dominika Pałasz

Dnia 06.03.2019 roku odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Polskiej. Uczniowie klas I-III zaprezentowali utwory polskich poetów. W konkursie brało udział 12 uczestników. Po przesłuchaniu jurorzy wybrali zwycięzców.;

I miejsce – Nikola Brillowska kl. II a

II miejsce – Karina Młyńska kl. III

III miejsce – Zofia Słowik kl. I

Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy. Uczennice Nikola Brillowska i Karina Młyńska reprezentować będą naszą szkołę w Gminnym Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Polskiej w Nowej Karczmie.

Dnia 08.03.2019 roku w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Nowej Karczmie odbył się Gminny Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Polskiej. Wysłuchaliśmy pięknej recytacji uczniów i mieliśmy również możliwość usłyszeć piękne wykonanie poezji śpiewanej. Z każdej kategorii wiekowej zostały wyłonione dwie osoby, które będą reprezentować Gminę Nowa Karczma na kolejny etapie. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Z naszej szkoły III miejsce otrzymała Michalina Kuchlin, zaś Róża Gleinert wyróżnienie. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.