Wybory Samorządu Uczniowskiego

Dnia 23 września 2019 roku w naszej szkole odbyły się wybory do Szkolnego Samorządu Uczniowskiego.

O godzinie 9.45 uczniowie klas IV – VIII spotkali się na sali gimnastycznej. Opiekun samorządu, p. Beata Daft, przedstawiła kandydatki: Wiktorię Benka z klasy VIII, Różę Gleinert z klasy VI b,  Roksanę Krapkowską z klasy VIII. Wyjaśniła również zasady i  regulamin głosowania. W komisji liczącej głosy zasiedli: wicedyrektor p. Lidia Troka, nauczyciele: Michał Zamkowski i Danuta Bełwon-Trzcińska.

Pierwszym punktem spotkania była prezentacja kandydatek. Dziewczęta przygotowały się solidnie i przedstawiły swoje założenia i plany pracy. Każdy pomysł nagrodzony został gromkimi oklaskami. Następnie przyszedł czas na oddanie głosu. Słychać było rozmowy i dyskusje uczniów, zastanawiających się, którą kandydatkę wybrać, która wizja podobała się najbardziej. W głosowaniu wzięli udział również nauczyciele. Głosowanie przebiegło bardzo sprawnie, komisja w krótkim czasie przeliczyła głosy, a przewodnicząca komisji, p. Lidia Troka, ogłosiła wyniki.

Przewodniczącą SU została Roksana Krapkowska, a jej zastępcą Róża Gleinert. Zwyciężczynie otrzymały gratulacje od wszystkich zebranych.

Następnie odbyło się zebranie nowo wybranych władz z trójkami klasowymi, na którym przydzielono pozostałe stanowiska i zadania samorządowe.

Skład Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2019/2020 tworzą:

Przewodnicząca – Roksana Krapkowska

Zastępca – Róża Gleinert

Skarbnik – Julia Machola

Sekretarz – Kamila Pałasz

Radiowęzeł – Maksymilian Formella, Kacper Machola, Radosław Stefański, Filip Piwkowski

Gazetka SU – Aleksandra Słowik, Kinga Domian, Kinga Romańska, Nikola Jażdżewska

Szczęśliwy numerek – Maksymilian Hering, Roksana Brzoskowska

Członkowie – trójki klasowe.