Narodowe Święto Niepodległości 2019

Dnia 12.11.2019 r. odbył się apel z okazji 101 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uroczystość przygotowali p. Sylwia Lipińska oraz p. Ziemowit Piotrzkowski z uczniami kl. VIII przy towarzystwie chóru szkolnego. Społeczność szkolna zebrała się na sali gimnastycznej, wspólnie odśpiewała hymn oraz usłyszała piękne wiersze i pieśni patriotyczne. Przypomniano też historię Polski, dotyczącą okresu wyzwolenia naszej ojczyzny spod zaborów i odzyskania wolności. Słuchaczy skłoniły również do refleksji rozważania na temat: Czym jest wolność w dzisiejszych czasach i jakie znaczenie ma wolna ojczyzna. Po apelu zabrała głos p. dyrektor Barbara Guse. Podziękowała wszystkim, którzy przygotowali uroczystość oraz przypomniała, a niektórym uświadomiła, czym jest patriotyzm dziś.                O godzinie 11:11 wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły odśpiewali hymn państwowy.