Wojewódzki Projekt Edukacyjny „Uczę się bezpieczeństwa”

Zespół Szkół w Grabowie Kościerskim rozpoczął udział w Wojewódzkim Projekcie Edukacyjnym „Uczę się bezpieczeństwa”, którego organizatorami są Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku oraz Pomorski Urząd Wojewódzki. Pierwsze zajęcia z zakresu owej koncepcji miały miejsce 15 listopada.

Celem projektu jest zapoznanie dzieci klas pierwszych szkoły podstawowej z bezpiecznymi zachowaniami podczas drogi do szkoły, w domu, w czasie ferii czy w czasie wakacji  jak również dbałość o bezpieczeństwo w sieci.

Poprawa bezpieczeństwa w miejscach publicznych oraz wzrost zaufania społecznego i budowanie świadomości w młodym człowieku w zakresie istoty budowania lokalnej odpowiedzialności za wspólne bezpieczeństwo są priorytetem owej inicjatywy.

Intencją niniejszej inwencji jest również dążenie do wychowania młodego pokolenia wolnego od zagrożeń i umiejącego się im przeciwstawić.

Organizatorzy projektu, przy współpracy partnerów takich jak Pomorskie Kuratorium Oświaty, Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej, Urząd Komunikacji Elektronicznej, Fundacja Lotos, Fundacja Energia oraz Komendy Miejskie, Powiatowe garnizonu pomorskiego, w związku z projektem ogłaszają konkurs plastyczny dla uczniów klasy I, wyszczególniając następujące tematy:

• Bezpieczeństwo w drodze do szkoły
  • Bezpieczeństwo w domu
  • Bezpieczeństwo w czasie ferii
  • Bezpieczeństwo w sieci
  • Bezpieczeństwo w czasie wakacji.

Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest na 15 czerwca 2020 roku, podczas którego Wojewódzka Komisja Konkursowa wyłoni jednego laureata z każdego powiatu. Serdecznie zachęcamy naszych uczniów do udziału w owym konkursie.