„GWIAZDKA DLA ZWIERZĄT”

Samorząd uczniowski naszej szkoły  od wielu lat bierze udział w akcji „Gwiazdka dla zwierząt”, która polega na zbiórce karmy,  smyczy, obroży, pojemników do picia i jedzenia. Pamiętajmy, że są wśród nas istoty, które żyją, myślą i czują,  ale nigdy do nas nie przemówią, nie zwrócą się bezpośrednio o pomoc – to ZWIERZĘTA. W najtrudniejszej sytuacji są bezdomne zwierzaki, których jest niestety coraz więcej. Setki, tysiące psów i kotów pozbawionych domu, opieki, często chorych, cierpiących w samotności… Pomyślmy o nich i starajmy się  pomóc w miarę posiadanych możliwości. Często nawet drobny gest, odruch serca może nieść pomoc i ratunek potrzebującym.

Uczniowie naszej szkoły pokazali, że nie jest im obojętny los zwierząt  bardzo chętnie przynosili  karmę, smycze, obroże, koce i akcesoria do zabawy dla psów i kotów. Akcja trwała od 2.12.2019 do 16.12.2019.

PAMIĘTAJMY – WARTO POMAGAĆ – DOBRO ZAWSZE POWRACA