„MISIE RATOWNISIE”

W ramach działalności samorządu uczniowskiego w grudniu w naszej szkole po raz pierwszy ruszyła akcja Fundacji 112 „Misie Ratownisie”. Celem akcji było  zebranie oraz przekazanie pluszaków do jednostek Straży Pożarnych oraz zespołów Ratownictwa Medycznego, aby były wsparciem dla najmłodszych w ciężkich chwilach. Miś Ratowniś pomaga dziecku wyciszyć się po traumatycznych przeżyciach. Dzięki misiom ratownicy mogą w łatwiejszy sposób nawiązać kontakt z najmłodszymi poszkodowanymi. Miś ratowniś w świadomości dziecka kształci domowe ciepło, bezpieczeństwo, czułą i serdeczną bliskość rodziców, czyli wszystko to, co traci ono w wyniku np. nieszczęśliwego wypadku. Dlatego w sytuacjach, kiedy potrzebne jest znalezienie zastępczego źródła oparcia, skupienie / odwrócenie uwagi czy nawiązaniu kontaktu z dzieckiem pluszak może okazać się bardzo użyteczny! Miś ratowniś pomaga dziecku wyciszyć się, przełamać nieśmiałość. Dla dzieci wypadek, pobyt w karetce, szpitalu to wielki szok. W tych chwilach pocieszy ich pluszak.

Samorząd uczniowski dziękuje wszystkim uczniom naszej szkoły, którzy zbierali pluszaki,