Home / Wydarzenia / Wyprawa do Parku Trampolin Jump City w Gdyni
Wyprawa do Parku Trampolin Jump City w Gdyni

Uczniowie klasy V wraz z wychowawcą Zdzisławem Janem Brzezińskim zorganizowali wyjazd do PARKU TRAMPOLIN JUMP CITY w GDYNI. Ponieważ od bliskiej osoby słyszałem o zagrożeniach w obiekcie (duże ryzyko złamania kończyn i skręcenia karku, nawet kręgosłupa), starałem się wyperswadować dzieciom, aby zrezygnowali z tej niebezpiecznej eskapady. Moje argumenty okazały się jednak mało przekonujące, więc ostatecznie wyraziłem zgodę, chociaż nie bez obaw.

Wyjazd po uzgodnieniu z Dyrekcją szkoły został zaplanowany na środę, 12 kwietnia 2017 r. (w okresie Wielkiego Tygodnia w ostatnim dniu zajęć przed wielkanocną przerwą wiosenną).

Planowany wyjazd sprzed szkoły po czwartej lekcji nastąpił o 11.30 autokarem firmy Mariana Kaczmarka.

Szczęśliwy powrót do szkoły miał miejsce o 18.00.

Bilet grupowy online kosztuje 20 PLN od osoby za godzinę. Do ceny trzeba dodać zakup za 5 PLN obowiązkowych skarpetek antypoślizgowych. Wejścia do Parku Trampolin przy ul. Tadeusza Wendy 7/9 w Gdyni są o pełnych godzinach zegarowych, koniecznie trzeba przyjść co najmniej 20 min wcześniej w celu przebrania się. Zarezerwowałem wejście naszej grupie o godz. 15.00 pod kierunkiem 2 wykwalifikowanych trenerów, którzy trenowali nas w cenie biletu wstępu. Dzieci ćwiczyły przez pełne 60 minut, przy czym co 60 sekund następowała zmiana konfiguracji ćwiczenia z pogranicza akrobatyki. Podziwiałem inwencję trenerów. Mi wystarczyło niespełna pół godziny. Mimo moich obaw, nikomu nic się nie stało. Wszyscy byli bardzo zadowoleni, wręcz zachwyceni. Wycieczka do Jump City okazała się pod każdym względem udana. Na trampoliny weszliśmy o 15:00 i skakaliśmy z radości do 16:00.  Kilka dni wcześniej wpłaciłem obowiązkową zaliczkę w kwocie 100 zł. Ponieważ wyjechaliśmy o 11.30, więc na życzenie uczniów przed pobytem w Parku Trampolin Jump City zatrzymaliśmy się na wyśmienity posiłek w barze McDonald’s.

Uczestników wyjazdu było aż 41, dlatego oprócz mnie, funkcję opiekunów na wycieczce pełniły jeszcze dwie osoby (nauczycielki Zespołu Szkół) – pani Hanna Kulling i pani Magdalena Rozgońska. Paniom należą się specjalne podziękowania, bo poświęciły uczniom swoje wolne popołudnia tuż przed Świętami Wielkanocnymi, kiedy jest szczególne spiętrzenie prac w domu. Udział w wyprawie wzięli uczniowie klas IV i V Szkoły Podstawowej oraz klasy I Publicznego Gimnazjum. Na podziękowanie zasłużyły również Julia Machola, Sandra Słowińska i Kamila Pałasz. – trzy niezwykłe piątoklasistki (doskonałe organizatorki), które były inicjatorkami niezapomnianej eskapady, zebrały pieniądze od wszystkich, sporządziły listę uczestników (ja tylko przepisałem na komputerze i wydrukowałem), przekazały mi namiary Parku Trampolin oraz firmy autokarowej. Oczywiście, dziękujemy także panu kierowcy Bartkowi, który bezbłędnie znał trasę i prowadził bezpiecznie autokar, perfekcyjnie unikając korków. Wszyscy uczestnicy wrócili bardzo zadowoleni.

Zdzisław Jan Brzeziński (kierownik wycieczki, autor relacji)

aparatx