Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Dnia 22.09.2020 r. w naszej szkole zostały przeprowadzone wybory do samorządu uczniowskiego. Swoje kandydatury oraz program działalności kandydaci reklamowali na ogłoszeniach umieszczonych w holu szkoły. Wybory zostały przeprowadzone zgodnie z regulaminem wyborczym oraz regulaminem samorządu uczniowskiego.

Do wyborów swoje kandydatury zgłosili: Róża Gleinert uczennica klasy VII b oraz Piotr Płudowski uczeń klasy VIII.

W komisji liczącej głosy zasiedli: dyrektor p. Barbara Guse, wicedyrektor p. Lidia Troka oraz p. Jadwiga Sabisz – sekretarka szkoły.

W głosowaniu wzięli udział uczniowie klas IV-VIII oraz nauczyciele. Przebiegało ono bardzo sprawnie i bezpiecznie. Po przeliczeniu głosów komisja ogłosiła wyniki.

Przewodniczącą samorządu uczniowskiego została Róża Gleinert, a jej zastępcą Piotr Płudowski.

Następnie odbyło się zebranie z opiekunem samorządu p. Beatą Daft,  nowo wybranych władz i trójek klasowych, na którym przydzielono pozostałe stanowiska i zadania samorządowe.

Skład samorządu uczniowskiego w roku szkolnym 2020/2021 tworzą:

Przewodnicząca – Róża Gleinert

Zastępca – Piotr Płudowski

Sekretarz – Agata Lubecka

Skarbnik – Dominik Buszman

Gazetka SU – Nikola Buszman, Nikola Jażdżewska, Aleksandra Słowik

Szczęśliwy numerek – Sandra Lellek

Członkowie – trójki klasowe.

Dzień Chłopaka

Dnia 30.09.2020r. uczciliśmy Dzień Chłopaka w naszej szkole. Dziewczyny z samorządu uczniowskiego wraz z opiekunem p. Beatą Daft przygotowały dla chłopców z okazji ich święta słodką niespodziankę. Zadbały, aby każdy chłopak wiedział, że ma swoje święto.  Nie zabrakło też życzeń i niespodzianek w klasach.

W tym dniu został zorganizowany również „Dzień żelka i cukierka”. Uczniowie mogli zasmakować się w żelkach, lizakach czy cukierkach. Dzień ten cieszył się ogromnym powodzeniem. Przyniósł dzieciom wiele radości.