PASOWANIE NA CZYTELNIKA

Dnia 06 listopada 2020 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klasy pierwszej na czytelników biblioteki szkolnej. Celem tej uroczystości  było  kształtowanie kultury czytelniczej poprzez zainteresowanie książką oraz pozyskanie nowych czytelników. Pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenie, że będą chętnie czytać i szanować książki. Zostali oni zapoznani z zasadami udostępniania księgozbioru i mogli wypożyczyć pierwszą książkę. Uczniowie w czasie tej uroczystości otrzymali wyprawki czytelnicze, przygotowane przez Instytut Książki  w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”, której  strategicznym celem jest rozwój czytelnictwa wśród dzieci w różnych grupach wiekowych. Projekt realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod patronatem Ministerstwa   Edukacji Narodowej.